Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W dniu 16 czerwca Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji zaprasza na spływ kajakowy rzeką Parsętą.

Spotykamy się o 9.45 w Porcie Jachtowym i jedziemy busem do Ząbrowa. Płyniemy sprzątając brzegi i monitorując sytuację w dolnym biegu rzeki. Impreza ma charakter integracyjny, jej celem jest zwrócenie uwagi na problemy Parsęty. Adresowana jest do kajakarzy, supiarzy i wszystkich, którym nie są obojętne losy królowej rzek łososiowych.

Wydarzenie współorganizują: Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji, firma Tonio (kajaki i rowery przy Kuźni), Parsęta River Trophy, Kołobrzeska Grupa Regatowa, Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl i Planet Baltic Sup Race TM.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 512 583 918. Decyduje kolejność zgłoszeń. Sprzątamy Parsętę na odcinku od Ząbrowa do Kołobrzegu. Czas spływu to około 3-4 godziny. Przygotowaliśmy również alternatywną krótszą trasę z Portu Jachtowego na Kanał Drzewny.

Spływamy z indywidualnymi workami na śmieci i wypełniamy je płynąc w dół rzeki. Kajaki, worki na śmieci i rękawice zapewnia firma Tonio. Jak ktoś ma pompowane kajaki i supy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zapewnienia transportu. Jeżeli dysponujemy woderami, to możemy je również zabrać.

Koniec zaplanowano około godziny 14. W przypadku załamania pogody, spływ odbędzie się w innym terminie.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt