Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W Kołobrzeskim Instytucie Kultury i Promocji odbyło się śniadanie prasowe z udziałem władz miasta.

Udział wzięła prezydent Anna Mieczkowska wraz z zastępcą do spraw gospodarczych Ewą Pełechatą oraz zastępcą do spraw społecznych Iloną Grędas-Wójtowicz. Spotkanie rozpoczęło się briefingiem prasowym z dyrektorami jednostek, dotyczącym planów na sezon letni. Zaplanowane wydarzenia omówiła dyrektor Kołobrzeskiego Instytutu Kultury i Promocji Marta Ostapiec, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Monika Dziedzic, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacek Banasiak oraz dyrektor Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta Tadeusz Kielar.

- W Kołobrzegu, wakacje to czas szczególny. Dla wielu czas wytężonej pracy. Miejskie jednostki, które za chwilę opowiedzą o swoich planach dokładają wszelkich starań, aby nasze miasto było atrakcyjne zarówno dla mieszkańców jak i dla gości, którzy do nas przyjadą. Wakacje rozpoczniemy koncertem przy Latarni Morskiej. Już 28 czerwca wraz z Radiem RMF MAXX czeka nas dużo dobrej muzyki. Jestem przekonana, że każdy znajdzie coś dla siebie i tegoroczne lato będzie pełne niezapomnianych chwil. Zachęcam do aktywnego uczestnictwa w tych wydarzeniach, korzystania z uroków naszego miasta i wspólnego tworzenia wspaniałych wspomnień. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego sezonu i życzę nam wszystkim udanego lata pełnego radości i wrażeń – mówiła prezydent Anna Mieczkowska.

Kolejnym z tematów były pozyskane środki na nowe usługi w kołobrzeskim Centrum Usług Społecznych oraz nowy program polityki zdrowotnej. Kołobrzeskie CUS pozyskało 4 407 297, 26 zł z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. Celem projektu jest poszerzenie oferty usług społecznych głównie chodzi tu o rehabilitację osób starszych, wsparcie psychologiczne i mobilne usługi – podologiczne czy porządkowe. O szczegółach opowiedziała zastępca do spraw społecznych Ilona Grędas – Wójtowicz. Przy śniadaniu prasowym nie zabrakło innych tematów, jak również zwiedzania biur i pomieszczeń nowej jednostki.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt