Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Działka, która jest własnością Zarządu Portu Morskiego w Kołobrzegu i na której ma zostać wybudowany obiekt, znajduje się przy ul. Warzelniczej w Porcie Jachtowym.

Miejska spółka portowa chce, by powstało na niej Nautilium lub inna atrakcja o charakterze edukacyjno-poznawczym związana z morzem, portem, żeglarstwem, edukacją, rozrywką i turystyką morską. Główny, dwukondygnacyjny budynek miałby pełnić funkcję kompleksu rozrywkowo-edukacyjnego z elementami ekspozycji muzealnej. Na jego terenie ma być wiele atrakcji związanych z nauką, edukacją i rozrywką.

W jednym z załączników do ogłoszenia o negocjacjach Zarząd Portu wymienia m.in. tunele aerodynamiczne symulujące swobodne spadanie, symulatory stanu morza z projekcją audiowizualną, symulator pływania na desce windsurfingowej, symulator latania na kitesurfingu. We wstępnej koncepcji jest też miejsce na sale edukacyjne i konferencyjne. W opisie inwestycji dołączonym do ogłoszenia czytamy: obiekt pod roboczą nazwą „Nautilium” tematycznie związany będzie z żeglarstwem, sportami wodnymi, a także zasadami i historią nawigacji, żeglugi czy też ze zjawiskami przyrodniczymi związanymi z morzem.

Będzie to połączenie centrum nauki, muzeum morskiego z funkcją rekreacyjno-sportową umożliwiającą uprawianie sportów wodnych „pod dachem”, np. surfingu, kajakarstwa czy żeglarstwa regatowego. Liczne multimedialne symulatory umożliwiać będą organizacje kursów i szkoleń, łącząc teoretyczną i praktyczną naukę licznych aktywności związanych ze sportami wodnymi, niezależnie od panującej aury.

Ciekawie zapowiada się też cała infrastruktura wokół budynku, gdzie mają się znaleźć tereny piknikowe, place zabaw, siłownia plenerowa, boiska tematyczne, czy park linowy. Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg ma już projekt budowlany i w każdej chwili może wystąpić o wydanie pozwolenia na budowę. Inwestycję chce jednak zrealizować w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Stąd ogłoszenie o zaproszeniu do składania ofert. Firmy zainteresowane wybudowaniem takiego obiektu, a następnie jego prowadzeniem mają czas na składanie swoich ofert do 15 marca. To druga tak duża inwestycja, którą wprowadza w życie Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg. Na podobnych zasadach spółka zaplanowała budowę wielopoziomowego parkingu w porcie pasażerskim.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt