Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W najbliższą niedzielę 21 kwietnia o godz. 12 w Adebarze odbędą się ostatnie z cyklu warsztatów kreatywnych dla młodzieży i dorosłych „Tworzyć Każdy Może: Mandale z Intencją”.

Ideą spotkań jest propagowanie sztuki rękodzieła jako narzędzia do poznania siebie oraz obudzenie kreatywności. Jest to również doskonały sposób na oderwanie się od codziennej gonitwy, moment wytchnienia i czas twórczego odpoczynku. Tutaj każdy może być artystą, wyrazić siebie poprzez ekspresję twórczą, wyrażenie swojej intencji i równocześnie zrelaksować się przy powtarzających się ruchach dłoni, zapominając na chwilę o codziennych problemach. Na zajęciach uczestnicy poznają technikę zaplatania kolorowych mandali, pochodzącą z tradycji Indian meksykańskich. Jasne kolory i geometryczne kształty to coś więcej niż sztuka ludowa, czy dekoracja - jest to również narzędzie terapeutyczne. Kolorowe włóczki zaplatane na drewniane patyki to również czysta forma ekspresji artystycznej, dzięki której każdy może stworzyć efektywne dzieło zdobiące wnętrze.

Rękodzieło można również traktować jako formę medytacji. Powtarzające się ruchy rękami oraz liczenie zaplecionych włóczek może pomóc w relaksacji i wyjściu poza analityczny umysł. Mandale to nie tylko oryginalna dekoracja, ale przede wszystkim sposób wyrażenia i poznania swojego wnętrza, odkrycia drzemiących wewnątrz potencjałów.

Zajęcia prowadzi Atimaya Brzostyńska-magister sztuki, absolwentka liceum plastycznego w Koszalinie, instruktorka medytacji aktywnych, promotorka świadomego stylu życia.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt