Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Serdecznie zapraszamy na Rodzinne Warsztaty Bębniarskie, na których razem poczujemy radość dzięki odkrywaniu siebie poprzez dźwięk, muzykowanie oraz wspólnotę.

W trakcie zajęć przyswoimy techniki gry na afrykańskich bębnach djembe i dundun (bębny prowadzące, solowe i akompaniujące). Skupimy się na wypracowaniu techniki gry, nauce tradycyjnych rytmów afrykańskich oraz budowaniu aranżacji. Zadbamy też o elementy solowych improwizacji, a całość urozmaicamy dobrą zabawą. Wspólne muzykowanie, oprócz rozwoju rytmiki i koordynacji ruchowej, ma również walory rozrywkowe, edukacyjne, kulturowe. Ponadto zajęcia są potężną dawką radości i energii. Realizowanie siebie poprzez rytm przynosi satysfakcję, wpływa na wzrost poczucia pewności siebie, neutralizuje stres, poprawia koncentrację. Współtworzenie spójnej melodii jednoczy uczestników oraz zachęca do przekraczania własnych granic.

Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone zarówno dla osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z afrykańskimi bębnami (zajęcia dla początkujących w godz. 13:00-15:00), jak i tych, którzy chcą szlifować swoje umiejętności (zajęcia dla zaawansowanych w godz. 16:00-18:00)

Kilka słów o prowadzącym:

Marek „ajsu” Malinowski, multiinstrumentalista, instruktor, muzyk trójmiejskiego zespołu Cocodjembe. W trakcie rozwoju swojej muzycznej pasji zgłębiał różnorodne style, przechodził wiele transformacji. Już w domu rodzinnym odkrył, że muzyka jest jak język i zaczął poszukiwać form własnej ekspresji. Podstawy muzyki przyswoił grając na instrumentach klawiszowych. Następnie pochłonęły go realia bitów i rymów, w których jako MC i producent przemierzał świat hip-hopu w składzie „Prości Ludzie”. Rozwinął w sobie także miłość do reggae i dub, czego owocem był współudział w założeniu zespołu „Root Wise” oraz występowanie jako muzyk klawiszowy w zespole "Kompanija". Pozytywne wibracje reggae zabrały go do korzeni muzyki, gdzie pokochał naturalne brzmienie bębnów. Od tej pory skupił się wokół etnicznej muzyki perkusyjnej krajów Afryki Zachodniej. Fascynuje go zarazem prostota instrumentów jak i złożoność formy, gdzie niezliczone kombinacje podstawowych dźwięków tworzą misterne kompozycje. W świecie bębniarskim działa już blisko 15 lat, prowadzi warsztaty, organizuje eventy i animuje akcje społecznościowe. Do zobaczenia i usłyszenia!

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt