Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Miłośników rodzinnych warsztatów z rękodzieła zapraszamy tym razem na wydarzenie w iście królewskim stylu.

Motywem przewodnim tego popołudnia będą opowieści o historii Polski i królowej Jadwidze. Ile wiedzy pomieści głowa? A może, ile wiedzy mogła pomieścić główka 12 letniej Jadwigi, która w 1384 roku w katedrze wawelskiej została koronowana na króla Polski? Podobno już jako 14 latka była wytrawnym politykiem i prowadziła twarde negocjacje z Zakonem Krzyżackim, znała pięć języków, lubiła czytać, jeździć konno i …...

Uczestnicząc w naszych warsztatach, poznasz nie tylko jej mądrość, ale i serce, pełne miłosnych rozterek. W czwartym roku życia była bowiem narzeczoną Wilhelma z Habsburgów, a na męża wybrała innego, ważniejszego dla spraw Polski mężczyznę. Była gołębiego serca. Zawsze nosiła przy sobie jałmużniczkę, z której rozdawała datki ubogim. Jeśli do nas dołączysz, poznasz także historię legendarnej stopki królowej Jadwigi odciśniętej na murze Kościoła Karmelitów w Krakowie.

Trzeba przypomnieć, że królowa Jadwiga zmarła 17 lipca 1399 roku, kilka dni po urodzeniu córeczki. Na co przeznaczyła swój majątek i jakie pozostały po niej cenne pamiątki? Gdzie znajduje się jej sarkofag? Czy wiecie, że królowa Jadwiga została w 1997 roku kanonizowana i ogłoszona świętą? Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji w formie krzyżówek, quizów, testów wyboru, kolorowanek. Co więcej - dla przyszłych królowych, królów, księżniczek i książąt będziemy robić korony i diademy (również w formie broszki jeżeli ktoś woli).

Zabierzcie ze sobą dobry humor i swoją kreatywność - będzie świetna zabawa i radość z tworzenia...

Warsztaty zwieńczy sesja zdjęciowa dla wszystkich ,,koronowanych głów".

Zapraszamy do Adebaru w niedzielę 5 maja w godz. 15.00 -18.00.

Wstęp wolny i dla każdego!

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt