Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Kto znajdzie się na podium rankingu Travelist.pl? Ruszył najgorętszy plebiscyt tego lata! Eksperci z Magazynu Travelist.pl – jak co roku wraz z powiewem wakacji – wzięli pod lupę polskie plaże.

W tym roku Magazyn Travelist.pl opublikuje 11. Ranking Plaż. Po raz pierwszy jednak, tytuły przyznane zostaną aż w 5 rożnych kategoriach. Najlepsze kąpieliska na polskim wybrzeżu, spośród nominowanych przez eksperckie jury, wybiorą internauci. Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 9 czerwca.

Kultowy ranking w nowej formule

"Tytuł najlepszej plaży" zostanie przyznany w tym roku już po raz 11. Tym razem jednak, po raz pierwszy, aż w pięciu różnych kategoriach.

Nominacje ekspertów z Magazynu Travelist do tytułu Plaży Roku otrzymały: Świnoujście, Kołobrzeg, Półwysep Helski (duża plaża na cyplu), Sopot, Gdańsk (plaża Stogi), Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Ustka, Jarosławiec (plaża “Dubaj”), Mielno, Międzyzdroje, Dębki, Ustronie Morskie, Trzęsacz, Władysławowo.

Na tytuł Najlepszej plaży na rodzinny wypoczynek szansę mają nominowane przez eksperckie jury: Władysławowo, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Łeba, Ustka, Niechorze, Rewal, Mielno, Ustronie Morskie, Jarosławcu (plaża “Dubaj”). To miejsca przyjazne przede wszystkim dzieciom, posiadające wszystkie udogodnienia dla rodzin. Mile widziane są place zabaw, parki rozrywki oraz łagodne zejścia do wody.

Najlepsza plaża dla aktywnych z kolei powinna być rajem dla osób uprawiających wodne sporty oraz inne aktywności na świeżym powietrzu. Szanse na wygraną w tej kategorii mają: Chałupy, Rewal, Ustka, Świnoujście, Jastarnia, Sopot, Władysławowo, Kołobrzeg, Łeba, Mielno.

Najbardziej INSTAplaża to z założenia miejsce idealne dla romantyków i łowców perfekcyjnych kadrów. Nominowane w tej kategorii zostały: Jastrzębia Góra, Łeba, Świnoujście, Sopot, Hel (plaża na cyplu), plaża Stilo, Gdynia Orłowo, plaża Piaski na Mierzei Wiślanej, Trzęsacz, Gdańsk Stogi.

Najlepsza plaża dla imprezowiczów sprzyja nocnemu szaleństwu, wielbicielom koncertów i DJ-skich setów. O ten tytuł powalczą: Sopot, Mielno, Władysławowo, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Gdynia (plaża miejska), Łeba, Świnoujście, Gdańsk Brzeźno, Chałupy.

Zagłosuj i wygraj

Internauci nie tylko wyłonią pięć zwycięskich plaż, ale i sami mogą zostać nagrodzeni. Wystarczy, że poza wybraniem najlepszych według nich miejsc prześlą zdjęcie, które bardziej niż tysiąc słów opowie, za co kochają plaże, jak spędzają na nich swój czas lub dlaczego ta, a nie inna skradła ich serce. Najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone voucherami do wykorzystania na portalu Travelist.pl w wysokości: 1000 zł (za zajęcie I miejsca), 500 zł (II miejsce) i 300 zł (III miejsce). Głosowanie trwa do 9 czerwca.

Pełna lista nominowanych miejsc

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt