Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W październiku Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta ogłosiło „Konkurs na nazwę dla najdłuższej polskiej promenady”.

Celem było wyłonienie nazwy dla bezimiennej dotychczas trasy pieszo-rowerowej. Na konkurs wpłynęło ponad 200 propozycji z całej Polski. Jury w dniu 20 listopada 2023 roku po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń zdecydowało zgodnie z regulaminem konkursu nie wybierać zwycięskiej nazwy. Jednocześnie zdecydowano, że zwycięska nazwa zostanie wybrana przez mieszkańców w drodze głosowania spośród następujących nazw: Promenada Morskich Szeptów, Promenada Bursztynowa, Promenada Tolerancji, Promenada Uzdrowiskowa.

W drugim etapie konkursu na najdłuższą polską promenadę zostało oddanych prawie 400 głosów. Oto wyniki:

1. Promenada Morskich Szeptów – 156

2. Promenada Bursztynowa – 125

3. Promenada Uzdrowiskowa – 58

4. Promenada Tolerancji – 58.

Autorką zwycięskiej propozycji jest Pani Roksana Gil z Cedyni. W opisie tak uzasadniała swój wybór: „Nazwa symbolizuje bliską relację między naturą a ludźmi, gdzie fale delikatnie szepczą sekrety natury do ucha spacerowiczów”.

Obecnie trwają prace nad sposobem wyeksponowania nazwy na promenadzie. Ze względu na długość (ponad 3 kilometry) zaplanowano umieszczenie nazwy w więcej niż jednym miejscu.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt