Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Urząd Miasta złożył wniosek do Euroregionu Pomerania o dofinansowanie projektu „Kultura Koło Brzegu”.

Celem działań projektowych jest wzmocnienie pozycji Laboratorium Kultury ADEBAR, jako miejsca współpracy polsko – niemieckiej w zakresie transgranicznej kultury i sztuki oraz rozwoju turystyki.

Cel ten zostanie osiągnięty poprzez organizację warsztatów filmowych dla młodzieży z Kołobrzegu i miasta partnerskiego Barth, warsztatów muzycznych i koncertów z udziałem zespołów z Euroregionu Pomerania. Koncerty odbywać się będą na Scenie Letniej Laboratorium Kultury, na Placu Ratuszowym w okresie wakacji. Zwieńczeniem projektu będzie plenerowy festiwal prezentujący formacje muzyczne uczestniczące w projekcie, oraz wystawa prac artystów plastyków z Polski i Niemiec.

Ważnym elementem wspólnych działań będzie również doposażenie Laboratorium Kultury w profesjonalny sprzęt, który wykorzystywany będzie do innych polsko-niemieckich projektów kulturalnych organizowanych w przyszłości.

Wniosek o dofinansowanie złożony został do Euroregionu Pomerania  - Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

Wyniki naboru poznamy pod koniec stycznia 2024 roku.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt