Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W październiku Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta ogłosiło „Konkurs na nazwę dla najdłuższej polskiej promenady”.

Celem było wyłonienie nazwy dla trasy pieszo-rowerowej od wysokości Sanatorium „Muszelka” do wejścia do Ekoparku Wschodniego o długości 3160 metrów. Na tym odcinku trzy ulice łączą się w jeden ciąg spacerowy, mianowicie: ulica Rodziewiczówny, ulica Sikorskiego i ulica Sułkowskiego, nie ma on jednak wspólnej nazwy identyfikującej najdłuższą polską promenadę.

Na konkurs wpłynęło ponad 200 propozycji z całej Polski. Jury po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń zdecydowało, zgodnie z regulaminem konkursu, nie wybierać zwycięskiej nazwy. Jednocześnie po obradach podjęto decyzję, że zwycięska nazwa zostanie wybrana przez internautów w drodze głosowania spośród następujących propozycji:

Promenada Morskich Szeptów

Promenada Bursztynowa

Promenada Tolerancji

Promenada Uzdrowiskowa

W wypadku wybrania nazwy Promenada Uzdrowiskowa lub Promenada Bursztynowa, wybór zwycięzcy nastąpi w drodze losowania, ponieważ nazwy typowało więcej niż jedno zgłoszenie.

Głosowanie nastąpi przez formularz znajdujący się na stronie www.k2029.eu w zakładce konkursy. Każda osoba może oddać na jeden głos.

Głosowanie rozpoczyna się 24 listopada, a zakończy 10 grudnia o północy.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt