Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W dniach 28 i 29 września w Wejherowie odbyło się Samorządowe Forum Kultury. Drugiego dnia forum samorządowcy rozmawiali o kulturze jako ważnym czynniku rozwoju miast. W dyskusji wzięli udział, m.in. przedstawiciele miast, które ubiegają się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku.

Związek Miast Polskich, którego Kołobrzeg jest członkiem, zaprosił nasze miasto do aktywnego udziału w spotkaniu, w ramach którego razem z Bielsko-Białą, Katowicami i Rzeszowem mieliśmy okazję zaprezentować naszą kandydaturę do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku.

O swoich doświadczeniach z wcześniejszych konkursów opowiadała dr hab. Bożena Gierat-Bieroń, prof. UJ oraz Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocławia. Kołobrzeg reprezentowała Ilona Grędas-Wójtowicz, zastępca prezydenta do spraw społecznych.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt