Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów, kołobrzeskie muzeum otworzyło szeroko swe podwoje dla miłośników historii i sztuki.

Pałac Braunschweigów, który jest siedzibą Muzeum Miasta Kołobrzeg, rozbrzmiał odgłosem muszkietu, wystrzelonego przez starostę Mirosława Tessikowskiego. Symboliczny strzał rozpoczął nocne zwiedzanie, wzbogacone recitalem saksofonowym Czesława Zdrojewskiego na pałacowym balkonie.

Wśród licznych atrakcji znalazły się wystawy opowiadające o losach Jakuba Adebara, przypadającej w tym roku 500. rocznicy jego śmierci, a także prezentujące realia życia w czasach PRL-u i dawne miary i wagi. Goście mogli obejrzeć film upamiętniający 60-lecie istnienia muzeum oraz podziwiać nowe zbiory na ekspozycji głównej.

Prawdziwą atrakcją okazał się jednak plac zabaw za budynkiem muzeum, gdzie pojawili się rekonstruktorzy prezentujący średniowieczne uzbrojenie, tajniki broni czarnoprochowej, a nawet obsługę armaty. Nie zabrakło też ekspozycji wyposażenia żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego. Noc pełna historycznych klimatów z pewnością dostarczyła niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt