Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

23 maja, godz. 17.00, zapraszamy do Muzeum Miasta Kołobrzeg na niezwykłe spotkanie z cyklu "Przystanek Historia".

Tym razem gościem będzie dr hab. Grzegorz Kiarszys, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, który przybliży temat "Radzieckie bazy amunicji jądrowej w PRL". Podczas wydarzenia dowiemy się o genezie powstania baz przechowujących broń jądrową na terytorium Polski w czasach komunizmu. Prelegent omówi również skutki tej decyzji dla naszego kraju w tamtym okresie historycznym.

Dr hab. Grzegorz Kiarszys posiada wyjątkową wiedzę na ten temat. W latach 2018-2019 realizował projekt naukowy "Radzieckie magazyny głowic atomowych w Polsce. Pomiędzy dziedzictwem i zapomnieniem. Perspektywa archeologiczna". Jest autorem książki "Atomowi żołnierze Wolności. Archeologia magazynów broni jądrowych w Polsce", w której opisuje wyniki swoich badań.

Spotkanie będzie doskonałą okazją, aby dowiedzieć się więcej o tym intrygującym i mało znanym epizodzie z najnowszej historii Polski. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym tematem do wysłuchania pasjonującego wystąpienia dr. hab. Grzegorza Kiarszysa.

Spotkanie poprowadzi Rafał Semołonik z Delegatury IPN w Koszalinie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Do zobaczenia 23 maja w Muzeum Miasta Kołobrzeg.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt