Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W sobotę 18 maja od godz. 19 zapraszamy do Muzeum Miasta Kołobrzeg w Pałacu Braunschweigów przy ul. Armii Krajowej 13 na Noc Muzeów.

Noc rozpocznie się o godz. 19.00 recitalem Czesława Zdrojewskiego, który zagra na saksofonie z balkonu zabytkowego Pałacu Braunschweigów od strony ul. Armii Krajowej. Tam też dostępna będzie wystawa posterowa autorstwa Roberta Dziemby na 500-lecie ścięcia Jakuba Adebara, które przypada w tym roku.

Natomiast w podziemiach Pałacu Braunschweigów będzie można zwiedzić wystawę Muzeum Miasta Kołobrzeg, w tym najnowszą jej część, zatytułowaną „Niezwykły wiek 1839-1939”. Na zwiedzających czeka również unikatowy brązowy Skarb z Sidłowa sprzed ponad 3000 lat, który powrócił z badań.

Z Muzeum Miasta Kołobrzeg wychodzi się na plac zabaw przy ul. Dubois. Tam do godz. 22.00 czekać będą na was uzbrojeni w muszkiety rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Kołobrzeg” w mundurach Regimentu von Owstiena (Nr 7), bracia z Kołobrzeskiego Bractwa Kurkowego z armatami oraz rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Wybrzeże” z dioramą.

Nie zabraknie pokazów i możliwości dotknięcia historii na żywo.

Muzeum Miasta Kołobrzeg czeka na zwiedzających w godz. 19-24.

Wstęp wolny.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt