Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W średniowiecznej włoskiej Tropei, zwanej perłą Morza Tyrreńskiego, w Palazzo Santa Chiara, odbył się międzynarodowy konkurs XV Concorso Musicale Città di Filadelfia Premio Speciale „Paolo Serrao“.

Na udział w kategorii „śpiew solowy” zdecydowała się mezzosopranistka z podkołobrzeskiego Zieleniewa Weronika Włodarczyk, studentka magisterium na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS. Weronika Włodarczyk konkurowała z kandydatkami z Białorusi, Chin, USA, Włoch i Rosji. Swoimi interpretacjami wyśpiewała sobie 1 miejsce uzyskując 96 na 100 możliwych punktów, co stanowiło najwyższy wynik w kategorii wokalnej. Weronika została wybrana do prezentacji utworu W.A. Mozarta "Als Luise die Briefe ihrer ungetreuten Liebhabers verbrannte" w koncercie laureatów 12 maja w sali koncertowej w Pałacu św. Klary (Palazzo Santa Chiara) w Tropei. Przy fortepianie akompaniował znakomity czeski pianista Maxim Averkiev. Także jej chińska koleżanka z tej samej klasy Liu Yaxuan zdobyła laury - 2 miejsce i 91 punktów na 100 możliwych.

Do udziału w pracach jury XV Concorso Musicale Città di Filadelfia Premio Speciale „Paolo Serrao” została zaproszona dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, prof. AS, która jako jedyny członek jury otrzymała specjalne podziękowanie od dyrektora artystycznego konkursu Tommaso Conidi i przewodniczącego Associazione Musica "Melody" (organizatora konkursu) Francesco Conidi w postaci pamiątkowej tabliczki. Zgodnie z regulaminem konkursu jurorzy nie oceniali swoich podopiecznych.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt