Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W piątek, 07. czerwca gościem Adebaru będzie Arek Zawiliński - autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck.

Gra na różnego typu gitarach ( akustyczna, dobro, lap steel) dogrywa im harmonijką ustną, nadając rytm analogowym urządzeniem stomp box. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio Gdańsk, Bydgoszcz, Rzeszów. Laureat festiwali min. - FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki (w kategorii gitara) Poznań, Piosenkarnia – Kraków,( występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej). Ponadto, wyróżnienie od starostwa miasta Gorlice (Mosty Starosty - za wybitne osiągnięcia w twórczej interpretacji bluesa, folku i ballady) i Nagrodę Burmistrza Miasta Gorlice w dziedzinie kultury oraz wyróżnienia za organizacje i wspieranie wydarzeń kulturalnych. W ankiecie Kwartalnika Twój Blues, znalazł się w pierwszej piątce wokalistów bluesowych w Polsce za 2022 rok. W 2023 roku zdobył Złoty Kamerton na Festiwalu Polskiej Piosenki „ Kryształowy Kamerton” w Warszawie.

Oficjalne wydawnictwa:

„Tam gdzie zaczyna się mój świat”- Dalmafon 2007

„Blues Dziewięciu” – Dalmafon 2010

„Żelazna” – Flower Rekord 2012

„Na Rozdrożu”- Dalmafon 2015

„Moje buty już tam są” – Dalmafon

2022 „Mój Breakout – Solo Akt” – Capabilities 2023.

Fragmenty recenzji:

Magazyn Gitarzysta – Kuba Chmiel: ”Jeśli istnieje coś takiego jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński wraz z zespołem należą do jego najznamienitszych przedstawicieli.”

Bluesonline: „Arek Zawiliński to klasa sama dla siebie. Autor skończony, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co prozą. Zna niejeden dobry folkowy tekst, niejedną melodię i umie z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka.”

Bilety w cenie 20 (norm.) / 10 (ulg.) będą dostępne do zakupu w dniu koncertu w Laboratorium Kultury Adebar. Ilość biletów ograniczona. Rezerwacje można składać pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7.06.2024 (piątek) godz. 20.00.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt