Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Red Sky to bydgoski zespół jazzowy powstały w 2023 roku z inicjatywy flecisty, saksofonisty, kompozytora, aranżera, niedoszłego fizyka teoretycznego, kołobrzeżanina i amatora kawy (a to wszystko w jednej osobie!) Kajetana Sokolnickiego.

Skład tworzą młodzi muzycy związani z środowiskiem bydgoskiej Akademii Muzycznej:

Kajetan Sokolnicki - flet poprzeczny, saksofon sopranowy, saksofon altowy, shakuhachi, kompozycja, aranżacja

Bartosz Lewandowski - saksofon sopranowy, saksofon altowy, saksofon tenorowy

Marek Krause - gitara basowa

Zofia Karandyszowska - perkusja, instrumenty perkusyjne.

Na repertuar zespołu składają się kompozycje autorskie, standardy w niecodziennych opracowaniach, improwizacja swobodna i miauczenie kota sąsiadów. Formacja porusza się na pograniczu post-bopu, jazzu modalnego i free jazzu, zachowując cały czas otwartość na elementy innych gatunków muzycznych i stylów kulinarnych.

Zespół pomimo krótkiego stażu ma już na koncie występy m.in. w ramach festiwalu RCK PRO JAZZ 2023, a jego członkowie w ramach różnych składów zdobyli II nagrodę na konkursie KraCamera Jazz oraz tytuł laureata konkursu Jazz Water Meeting.

Uwaga - jest spora szansa, że podczas koncertu na scenie pojawią się uczestnicy warsztatów z improwizacji muzycznej prowadzonych przez Kajetana Sokolnickiego.

Koncert odbędzie się w sobotę 27 stycznia o godzinie 20 w Laboratorium Kultury Adebar. Wstęp na koncert jest wolny i dla każdego.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt