Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Laboratorium Kultury Adebar zaprasza na wystawę prac jednego z najpopularniejszych polskich autorów komiksów adresowanych do dzieci i młodzieży, Maxa Skorwidera, której towarzyszyć będą warsztaty komiksowe.

Max Skorwider to Absolwent ASP w Poznaniu. Ilustrator, plakacista, artysta wizualny. Profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, gdzie kieruje Pracownią Komiksu i Powieści Graficznej na Wydziale Grafiki. Na stałe współpracuje z Tygodnikiem Polityka, Kulturą Liberalną (ilustracje). Laureat nagród oraz uczestnik wielu wystaw w kraju i na świecie. Ilustrator licznych popularnonaukowych książek dla dzieci z serii „To, o czym dorośli ci nie mówią”, stworzonych wspólnie z Bogusiem Janiszewskim: „Ekonomia” „Polityka”, „Mózg”, „Kosmos”, „Sztuczna Inteligencja”, “Wirus i inne drobne ustrojstwa”, „Klimat”, „Sex”, a także „Rewolucje”, „Mury” i „Wojny”.

Tematy warsztatów:

1. Moja historia

2. Alternatywne zakończenie

3. Superbohaterka.

Zadanie:

W oparciu o ulubioną książkę/historię, o własne doświadczenia przygody stwórz komiks. Do dyspozycji masz 3 plansze, na których powinieneś się zmieścić. Oczywiście, jeżeli potrzebujesz więcej stron to możesz np. zduplikować stronę nr 2. Aby zadanie udało się dobrze wykonać niezbędna będzie faza przedwstępna pracy: szkice, storyboardy - możesz przygotować się wcześniej, czyli warto wziąć czystą kartkę, ołówek i porysować wstępnie „co, gdzie, jak i z jakimi napisami”. W komiksie bardzo ważna jest czytelność!

Jakie mogą być nasze komiksy?

- kolorowe

- czarno-białe

- nieme (bezdymkowe)

- rysowane w duetach, tercetach i innych

- mogą mieć czarne kontury

- mogą być rysowane cienką jak i grubą linią

- mogą być kolorowane markerami, pisakami, kredkami

- mogą zawierać wymyślonych dodatkowych bohaterów/bohaterki.

Wystawa i warsztaty odbędą się w najbliższy weekend, 25 i 26 listopada w godzinach 14-18.

Wstęp wolny i dla każdego.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt