Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Laboratorium Kultury Adebar zaprasza na wykład otwarty Ryszarda Adamiaka. Tytuł prelekcji to „Przemiana trudności w możliwości”.

Autor w taki sposób mierzy się z egzystencjalnymi problemami:

Gdy w życiu stoisz przed sytuacją nie do rozwiązania, w której zdajesz się nie mieć żadnej opcji zmiany. Nie widzisz przestrzeni do jakiegokolwiek ruchu. Wtedy doświadczasz paraliżu, nie możesz się poruszyć, nie wiesz, co robić, co powiedzieć, jak się zachować. Kiedy krew napływa Ci do głowy, tracisz grunt pod nogami. Masz chaos w głowie i jeśli czegoś z tym nie zrobisz, to bardzo prawdopodobne, że zaczniesz mówić i zachowywać się chaotycznie. Być może zamkniesz w pudełku zapomnienia Twoją witalność, kreatywność, radość życia i wiarę w swoje siły. Jeśli tak się stanie, to dzień za dniem zaczniesz odczuwać pogarszający się nastrój i co za tym idzie stan zdrowia. A może właśnie ten moment to dobry początek, aby zacząć coś nowego w Twoim życiu? Ta sytuacja może stać się katalizatorem zmian. Takie rzeczy zdarzają się w życiu! Na pewno niejednokrotnie docierały do Ciebie informacje o przemianach tego typu i mogły wzbudzać różne uczucia. Podziwu, radości, szczęścia, a być może jeszcze mocniej utwierdziło Cię to w przekonaniu, że w Twoim przypadku nic się nie da zrobić i powiedziałeś sobie: "Być może gdzieś indziej, ktoś inny to tak, ale mój problem jest nie do rozwiązania…" Jak zwykł mówić mój Nauczyciel, Tenzin Wangyal Rinpocze: "Rozpoznaj kim naprawdę jesteś, a jeśli to niemożliwe, to przynajmniej rozpoznaj, że nie jesteś tym, kim wydaje Ci się, że jesteś." Jak mówią nauki Dzogczen to, kim naprawdę jesteś to doskonały przebudzony czysty stan umysłu. Nazywany jest Dzogczen (najwyższa doskonałość) i oznacza naturę umysłu, którą wszyscy posiadamy nawet wtedy, gdy nie mamy do niej żadnego dostępu. Podczas spotkania nauczymy się medytacji, w której przebłysk tego doświadczenia da nam szansę na uwolnienie dyskomfort i bólu. Odsłaniając kurtynę cierpienia masz szansę na nowe spojrzenie na wyzwanie, przed którym stoisz. Ciekawe jak rozpoznasz to, co poprzednio było trudnością i przeszkodą? Być może jako szansę i unikatową możliwość! Nie chodzi tylko o powtarzanie: „Tak, to moja możliwość”! Medytacja daje doświadczenia.

Rysio Adamiak Wykład odbędzie się 3 listopada o godz. 18.00 w Adebarze.

Wstęp wolny i dla każdego.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt