Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Kołobrzeg wysoko w rankingu plaż magazynu Travelist.

Dwa pierwsze miejsca: Najlepsza plaża dla rodzin i Najlepsza plaża dla aktywnych. Drugie miejsce - najbardziej imprezowa plaża. Trzecie miejsce w kategorii Plaża Roku 2024.

Najlepsza plaża dla rodzin

Szeroki (miejscami na ponad 100 m) i czysty (regularnie wyróżniane Błękitną Flagą) pas złotego piasku – jest. Wyznaczone, bezpieczne i kontrolowane w sezonie letnim kąpieliska – obecne (Plaża Centralna o długości prawie 400 m i szerokości do 90 m oraz Plaża Zachodnia i Plaża Wschodnia). Nadmorskie trasy zaprojektowane z myślą o rodzinnych spacerach i aktywnościach na świeżym powietrzu  – są, i to jedne z najlepszych w kraju. Wzdłuż Plaży Centralnej, między molo a zabytkową latarnią morską, rozciąga się urokliwy Bulwar Jana Szymańskiego. Latem to tętniące życiem serce miasta, które łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy polskiego wybrzeża – zapierające dech w piersiach widoki, drewniane smażalnie ryb i stragany z pamiątkami. Na zachód, od ujścia Parsęty w kierunku Grzybowa, znajduje się najbardziej malowniczy odcinek promenady z wysokim i szerokim wałem wydmowym. Na wschód od molo, wzdłuż Parku Zdrojowego aż do Kamiennego Szańca, biegnie jedna z najpiękniejszych alei spacerowych nad Bałtykiem – Promenada Wydmowa. Wszystkie te elementy łącznie tworzą najdłuższy w kraju nadmorski deptak, który rozciąga się na ponad 3 kilometry. Jest gdzie spacerować z bliskimi.

Najlepsza plaża dla aktywnych

Jedne są rodzinne, inne to eldorado dla introwertycznych łowców najpiękniejszych kadrów.  Niektóre są stworzone do aktywnego wypoczynku, na wybranych poczuć można smak światowej riwiery. Każda z polskich plaż to prawdziwy powód do dumy. Wiemy o tym, bo przyglądamy się im wnikliwie od 11 lat, co roku publikując zestawienie najlepszych plaż nad Bałtykiem. W tym roku – po raz drugi w historii – postanowiliśmy, by ranking… przygotowali sami plażowicze. I tak oto, na podstawie tysięcy oddanych głosów, powstała ogólnopolska lista TOP miejsc na parawan w sezonie 2024 w 4 kategoriach tematycznych i jednej głównej „Plaża Roku”! 

Najbardziej imprezowa plaża

Kołobrzeg to miasto wielu twarzy. Przed wiekami – potężna twierdza, w PRL-u gospodarz festiwalu piosenki żołnierskiej,  dziś uzdrowisko, rodzinny kurort oraz letnia stolica imprez i kulturalnych wydarzeń. To miasto  nad Bałtykiem, w którym mewy „piją” kawę i „jeżdżą” na deskorolce, świętuje się Barbórkę i… respektuje się napięty harmonogram  cyklicznych atrakcji. W sezonie wakacyjnym można tu uczestniczyć  w całej gamie zróżnicowanych eventów od m.in. regat „Srebrny Dzwon” po projekt „Plaża TVN”.  To także czas Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” czy Sunrise Festiwalu w Podczelu – jednego z największych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce, który co roku gromadzi topowych DJ-ów i tysiące fanów z całego świata.

Plaża Roku 2024

Plaże w największym nadbałtyckim kurorcie to duma polskiego Wybrzeża. I trudno być zaskoczonym! W końcu to regularny bywalec na podium Rankingu TOP plaż. Szerokie (miejscami na ponad 100 m), piaszczyste i czyste (regularnie wyróżniane Błękitną Flagą), a do tego w otoczeniu całego mnóstwa wakacyjnych rozrywek i udogodnień (wystarczy wspomnieć amfibię wodną  – specjalny wózek, który jeździ po piasku i unosi się na wodzie, zlokalizowany stanowisku ratowniczym na plaży przy Kamiennym Szańcu) z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę plażowiczów. I nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się zmienić.  W styczniu ubiegłego roku Kołobrzeg rozpoczął starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 (dotąd ten prestiżowy tytuł zdobyły w Polsce tylko Kraków i Wrocław), by już w październiku wejść do ścisłego finału konkursu, realizując liczne inwestycje artystyczne i społeczne, takie jak Laboratorium Kultury Adebar. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu 2024 roku, a jeśli okażą się pozytywne… tej najczęściej odwiedzane nadmorskie miasto w Polsce ma duże szanse…stać się jeszcze bardziej popularne (obecnie odwiedza go blisko 1,8 miliona turystów rocznie).

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt