Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Austriackie miasta Graz i Linz to nowe kierunki połączeń z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność.

Inauguracja lotów planowana jest na 13 maja 2024 r. Z inicjatywą uruchomienia takich połączeń wystąpiła strona austriacka. Czarterowe loty, obsługiwane przez linie Avanti Air, mają się odbywać raz w tygodniu. Samoloty mają startować z Grazu o godz. 9 i o 10.40 lądować w Goleniowie. Następnie zaplanowany jest wylot do Linzu z lądowaniem o godz. 13.05. Po godzinie samolot wyruszy w drogę powrotną do Goleniowa. Loty ze Szczecina do Grazu zaplanowane są na godzinę 16.30, a lądowanie o 18.10.

- Cieszymy się z uruchomienia kolejnych kierunków, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na rozwój naszego lotniska. Ponadto cieszy nas fakt, że Austriacy dostrzegli potencjał turystyczny Pomorza Zachodniego. Nasza oferta z pewnością nie odbiega od tego, co oferują kurorty w innych krajach. Baza hotelowa jest nowoczesna, mamy poza tym szeroka ofertę dla osób, które lubią aktywnie spędzać wypoczynek - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego z każdym rokiem zyskuje na popularności. W czasie tegorocznych wakacji Bałtykiem zachwycali się zarówno Czesi, jak i Niemcy, którzy wcześniej spędzali urlopy nad chorwackim Adriatykiem. Austriacy docenili także imponujące krajobrazy i nasze plaże.

Dwa biura podróży mają już w swojej ofercie wypoczynek na Zachodniopomorskim Wybrzeżu, a bezpośrednie loty mają wpłynąć na wzrost zainteresowania wakacyjnymi propozycjami Pomorza Zachodniego. Zgodnie harmonogramem loty będą się odbywać od 13 maja do 14 października 2024 r.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt