Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W Regionalnym Centrum Kultury odbyła się coroczna Gala Kultury.

Od stycznia do listopada odbyło się tutaj 337 wydarzeń, w tym: 110 koncertów, 49 filmów, 55 spektakli, 7 festiwali, 9 wystaw. Oprócz tego spotkania podróżnicze, literackie, przeglądy twórczości, giełdy staroci, Poranne Koncerty Kameralne, Alejka Kolekcjonera, Jarmark Solny, Festiwal Rybny, Festiwal Literacki, gala baletowa, turnieje tańca, Festiwal Kultury Retro, Slam Poetycki, Turniej Retro-Gier Komputerowych, Wakacyjne Spotkania z Teatrem Współczesnym i inne wydarzenia. Łącznie Regionalne Centrum Kultury odwiedziło około 85000 osób.

Z kolei w Adebarze odbyło się 76 eventów, głównie koncertów, warsztatów, spotkań.

- W minionym roku nasze miasto było świadkiem niezliczonych wydarzeń kulturalnych. RCK rozrosło się o Adebar - Laboratorium Kultury, a pod koniec października dowiedzieliśmy się, że Kołobrzeg jest finalistą w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Dziękuję wszystkim pasjonatom za pracę, za pomysły, za ambicje, i za to, że wszyscy razem, my mieszkańcy Kołobrzegu, tworzymy miejsce, w którym kultura jest nieodłączną częścią naszego życia – mówiła prezydent Anna Mieczkowska.

Galę uświetnił Grzegorz Turnau wraz z zespołem.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt