Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Od poniedziałku w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbywają się spotkania poświęcone pierwszemu etapowi selekcji miast kandydujących o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku.

W szranki stanęło 12 polskich miast: Bielsko – Biała, Bydgoszcz, Jastrzębie – Zdrój, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Lublin, Opole, Płock, Pszczyna, Rzeszów, Toruń. Dwunastoosobowa komisja konkursowa składa się z 10 osób wyznaczonych przez Parlament Europejski, Radę UE, Komisję Europejską i Komitet Regionów, a także dwóch specjalistów wyznaczonych przez MKiDN.

Kołobrzeg miał swoją prezentację we wtorek 24 października o godzinie 15. Naszą wizję Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku prezentowało 10 osób, w tym twórcy kołobrzeskiej aplikacji: Ilona Grędas-Wójtowicz, Krzysztof Landsberg i Rafał Kolikow.

Wyniki pierwszego etapu selekcji poznamy już w najbliższy piątek podczas konferencji w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt