Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W niedzielny pogodny poranek Kołobrzeg ponownie odwiedziła ekipa programu Dzień Dobry TVN.

Podczas pogodowych wejść na żywo Żaneta Rosińska poruszyła kwestię posezonowego odpoczynku nad morzem, który jak wiecie jest idealny dla osób, które kochają ciszę, spokój i długie spacery brzegiem morza. Szukacie miejsca na szybki city break, miejsca, w którym znajdziecie chwilę wytchnienia? Jak mówi hasło naszego miasta Kołobrzeg Re:generacja jest do tego idealny! I o tym również wspominała prowadząca program pogodowy. My potwierdzamy. Jak regeneracja to tylko w Kołobrzegu.

W Dzień Dobry TVN mogliście również usłyszeć o właściwościach jodu i jego pozytywnym wpływie na nasz organizm. Największe ilości jodu znajdują się w morzach i oceanach, jednak najpierw należy wyjaśnić pewną nieścisłość. Pobyt nad Bałtykiem pomaga uzupełnić brak jodu, jednak lato to najgorszy do tego czas. Trzeba wiedzieć, kiedy korzystać ze spacerów, bowiem największe stężenie jodu występuje podczas sztormowej i wietrznej pogody, kiedy są wysokie fale. Zatem najlepszy czas to okres od jesieni do wiosny. Jod jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu, przez wpływ na hormony i gruczoł tarczycy. Jego niedobór prowadzi do uczucia zmęczenia czy braku energii, do problemów z rozrodczością u kobiet, szczególnie ważny jest dla dzieci i kobiet w ciąży. Niedostatek jodu u dzieci zmniejsza zdolność uczenia się, spowalnia wzrost i rozwój fizyczny. Długotrwały niedobór ma wpływ na pogorszenie stanu zdrowia psychicznego, może również powodować pojawienie się tzw. wola na tarczycy. Jod zapewnia efektywne spalanie kalorii, zamieniając je w energię zamiast w tłuszcz, zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory, wzmacnia ogólną odporność organizmu.

W jednym z wejść prosto z kołobrzeskiej promenady Żaneta Rosińska rozmawiała z zastępcą prezydenta ds. społecznych Iloną Grędas-Wójtowicz o kandydowaniu naszego miasta Kołobrzeg o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Kołobrzeg jest jednym z 12 miast walczących o to miano. Już 24 października odbędzie się prezentacja naszej aplikacji. Wyniki pierwszego etapu poznamy pod koniec miesiąca.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt