Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

19 i 20 października 2023 roku w Sosnowcu odbył się Kongres „Metropolia Kultury”. W ramach tego wydarzenia można było wziąć udział w debatach, warsztatach, wykładach, zaangażować się w pracę w grupach projektowych.

Wydarzenie było dla sektora kultury platformą wymiany praktyk, szansą na pogłębienie wiedzy i umiejętności oraz możliwością nawiązania kontaktów i współpracy.

Na kongres złożyły się dwie debaty główne - pierwsza poświęcona konkursowi Europejska Stolica Kultury, druga polityce kulturalnej. Odbyły się również debaty tematyczne - poświęcone m.in. nieobecnym w kulturze, relacjom kultury i oświaty, działaniom z uchodźcami i migrantami, pracy z historią lokalną, sponsoringowi i crowdfundingowi w kulturze, bibliotekom jako miejscom aktywności społecznej oraz wykłady na temat inkluzywnego projektowania, niestandardowego marketingu, skutecznej komunikacji czy miastotwórczej roli kultury.

Na scenie pojawiło się 8 reprezentantów miast, które ubiegają się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Kołobrzeg reprezentowała Ilona Grędas-Wójtowicz, zastępca prezydenta do spraw społecznych.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt