Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Trwa IV edycja projektu edukacyjnego Fair Friends 2024 - Discover the World!

Od 3 czerwca gościmy w Kołobrzegu około 150 osób - uczniów klas piątych wraz z opiekunami, ze szkół podstawowych z Berlina Pankow. W środę 5 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Arciszewskiego rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie.

W przededniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024, sześć klas piątych z kołobrzeskich szkół podstawowych (około 140 osób) oraz 6 ich klas partnerskich z Berlina Pankow rozegra swoje własne rozgrywki piłkarskie. Cały projekt oparty na zasadach: fair play, wrażliwości na równouprawnienie płci, poszerzania znajomości języków obcych, przeciwdziałania tendencjom ksenofobicznym.

Komunikacja klas partnerskich trwa już od września 2023 r. Wtedy klasy w wyniku losowania połączyły się we współpracujące tandemy. Następnie w grudniu 2023 r. poszczególne klasy „stały” się państwami, które od 14 czerwca br. będą brały udział w Euro 2024.

Uczniowie mieli za zadanie poznać historię, kulturę i zwyczaje krajów, które będą reprezentowały podczas rozgrywek piłkarskich w ramach Fair Friends 2024 r.

Finał tych rozgrywek będzie miał miejsce 12 czerwca 2024. w Berlinie podczas 5-dniowej rewizyty uczniów z Kołobrzegu u swoich zaprzyjaźnionych klas z Berlina Pankow (w dniach 10-14 czerwca br.).

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt