Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

„Europejskie Bajanie - Najpiękniejsze Bajki i Baśnie” - pod takim tytułem w Regionalnym Centrum Kultury odbył się XXII Międzyprzedszkolny Przegląd Twórczości Teatralnej.

Tym wydarzeniem społeczność przedszkolna dołożyła swoją cegiełkę do starań Kołobrzegu o miano Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku.

Dzieci przeniosły nas w bajkową podróż po całej Europie, gdzie czekał na nich Pinokio, Brzydkie Kaczątko, Rumcajs, Tadek Niejadek, Czerwony Kapturek, Rybak i złota rybka, Kopciuszek oraz Smerfy. To podróż oczami dzieci, które jak nikt najlepiej znają się na bajkach.

Na tegorocznej festiwalowej scenie mali aktorzy starali się aby każdy widz - nawet dorosły mógł przenieść się w świat niczym nieograniczonej wyobraźni. Choć zmieniają się czasy, niezmiennie ważną cechą bajek jest ich uniwersalność. Problematyka, którą poruszają dotyka ludzkich postaw, wad, uczuć czy moralności. Dlatego niezaprzeczalnie bajki to najskuteczniejszy sposób przekazywania wiedzy i wartości niezależnie od miejsca oraz czasu.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt