Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

18 maja o godz. 20 w Laboratorium Kultury Adebar spotka się dwójka improwizatorów, by stawić czoła i podjąć się wyzwania, jakim improwizacja inspirowana albumem Johna Coltrane’a - „Interstellar Space”.

Jest to jedno z najwybitniejszych dzieł artysty, lecz często pozostaje niezauważone z uwagi na ogromną popularność jego wcześniejszych płyt, takich jak choćby „A Love Supreme”. Utwory z płyty "Interstellar Space" zostały nagrane przez duet John Coltrane (saksofon) & Rashied Ali (perkusja) w 1967, ale sama płyta wydana dopiero siedem lat później, w 1974 roku.

Na sobotnim koncercie w Adebarze Paweł Postaremczak (saksofon) i Cyprian Pakuła (perkusja) postarają się oddać ducha lat 60-tych i połączyć nas z muzycznym geniuszem, jakim był John Coltrane.

Paweł Postaremczak to jeden z najciekawszych saksofonistów na polskiej scenie jazzowej. Charakteryzuje go wyjątkowo liryczny i ekstatyczny styl, będący kontynuacją tradycji wielkich mistrzów saksofonu jak John Coltrane czy Pharoah Sanders. Jego gra hipnotyzuje. Z niezwykłą świadomością tworzy frazy niepowtarzalne, trudne do zapomnienia. Ma za sobą współpracę z takimi muzykami jak Hamid Drake, Michael Zerang, Mikołaj Trzaska, Klaus Kugel, Raphael Rogiński, Janusz Stefański, Marcin Masecki, Robert Kusiołek, Maciej Cierliński czy Mark Tokar. Cyprian Pakuła to wybitnie utalentowany szczeciński perkusista, uczeń szczecińskiej szkoły muzycznej. Mimo młodego wieku współpracował z muzykami o ustalonej renomie, m.in.: Mikołaj Trzaska, Jerzy Mazzoll, Olo Walicki, Marek Kazana, Tomasz Chyła czy Anna Gadt. Interesuje go zarówno jazz jak i współczesna muzyka awangardowa. Inspiracją dla niego są wielcy innowatorzy nowoczesnego jazzu lat 60-tych tacy jak Elvin Jones, Tony Williams, Rashied Ali czy Andrew Cyrille. Nie stroni od niecodziennych brzmień w nietypowych składach personalnych. W muzyce ceni sobie swobodę, otwartość oraz chęć podążania cały czas naprzód.

Bilety w cenie 30 / 20 PLN do nabycia w dniu koncertu w Laboratorium Kultury Adebar.

Rezerwacje biletów są możliwe pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt