Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Marcin Pendowski jest jednym z najlepszych polskich basistów, którego oryginalny funkujący styl gry jest naznaczony wieloletnim scenicznym doświadczeniem.

Jest znany jako basista Fisza, ale od lat prowadzi swoją formację "Pendofsky", z którą w 2015 dostali nagrodę "Mateusza Trójki" za debiut jazzowy za pierwszą płytę "Pendofsky". W 2020 roku zespół nagrał album "Gumolit", na której gościnnie pojawił się Rey Ceballo z Buena Vista Social Club oraz Tomasz Organek. Płyta była nominowana do Fryderyków w 5 kategoriach.

Niestety w czerwcu 2021 Marcin miał wypadek na motocyklu, który o mało nie zakończył się tragicznie. "Pendofsky" wrócił w tym roku do formy i ruszył w trasę promującą płytę "Gumolit" oraz kilka premierowych utworów. Większość kawałków to afrobeatowo-jazzowe, filmowe tematy z ekstra solówkami, a w składzie jest ekipa znakomitych, pierwszoligowych muzyków.

Na koncert tej niezwykłej formacji zapraszamy do Laboratorium Kultury Adebar, 18. listopada o godz. 20:00.

Bilety w cenie 40 (normalny) i 20 (ulgowy) do kupienia w dniu koncertu.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt