Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Zapraszamy na koncert promujący nowe wydawnictwo "Mój Breakout - Solo Akt". Wystąpi Arek Zawiliński - autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncert odbędzie się w niedzielę 15 października o godzinie 19.

Gra na różnego typu gitarach (akustyczna, dobro, lap steel) dogrywa im harmonijką ustną, nadając rytm analogowym urządzeniem stomp box. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio Gdańsk 2x, Bydgoszcz, Rzeszów. Laureat festiwali min. - FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki (w kategorii gitara) Poznań, Piosenkarnia - Kraków (występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej). Ponadto, wyróżnienie od starostwa miasta Gorlice (Mosty Starosty - za wybitne osiągnięcia w twórczej interpretacji bluesa, folku i ballady) i Nagrodę Burmistrza Miasta Gorlice w dziedzinie kultury oraz wyróżnienia za organizacje i wspieranie wydarzeń kulturalnych. W ankiecie Kwartalnika Twój Blues, znalazł się w pierwszej piątce wokalistów bluesowych w Polsce za 2022 rok. Oficjalne wydawnictwa: "Tam gdzie zaczyna się mój świat" - Dalmafon 2007 "Blues Dziewięciu" - Dalmafon 2010 "Żelazna" - Flower Rekord 2012 "Na Rozdrożu" - Dalmafon 2015 "Moje buty już tam są" - Dalmafon 2022 "Mój Breakout - Solo Akt" - 2023.

Bilety w cenie 30 pln / 15 pln do nabycia w kasie RCK i Laboratorium Kultury Adebar od 1. października do dnia koncertu lub wyczerpania puli.

O płycie

To ukłon w stronę korzeni, ojców gatunku, ponad geografią i czasem. Utwory autorstwa tandemu Loebl/Nalepa, osadzone w estetyce twórców Bluesa z Delty Mississippi (Charley Patton, Son House, Bukka White), czyli gitara rezofoniczna w otwartych strojach grana techniką bottleneck, fingerpicking, głos i tupanie w podłogę. To wszystko nagrane w ośmiogodzinnej sesji na setkę.

Sen Szaleńca

 

Moje buty już tam Są

 

PKS Song

 

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt