Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbywały się warsztaty językowe, w ramach projektu dofinansowanego z Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VIA Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

Uczniowie SP5 i szkoły partnerskiej Fleesenseeschule z Malchow budowali relacje polsko-niemieckie poprzez zabawy i gry integracyjne, spędzili razem czas w pizzerii, brali udział w warsztatach aktorskich i kulinarnych, przygotowali i wystawili trzy przedstawienia baśni Braci Grimm: „Hänsel und Gretel” w języku niemieckim, „Snow White” po angielsku i „Czerwony Kapturek” w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i zbudowali prawdziwe więzi, łączące dwa sąsiadujące ze sobą kraje. Po zakończeniu i podsumowaniu projektu nagrody uczestnikom wręczyli: obecny na przedstawieniu Romuald Kociuba, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu i dyrektor szkoły Jolanta Chmara.

Z niecierpliwością czekamy na przyszłe inicjatywy z przekonaniem, że wspólne ścieżki jeszcze nie raz się skrzyżują w dążeniu do lepszego zrozumienia i harmonii między naszymi kulturami.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt