Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W piątek 9 lutego o godzinie 18. zapraszamy na wernisaż wystawy Alicji Bałabuch.

Ekspozycja będzie dostępna w holu Regionalnego Centrum Kultury do 9 marca. Alicja Bałabuch to młoda artystka z Kołobrzegu. Absolwentka Projektowania Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Alicja jest artystką multidyscyplinarną, zajmuje się projektowaniem ubioru, malarstwem akrylowym,ceramiką, szydełkowaniem i szyciem. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu oraz w Pracowni Ceramiki Unikatowej PORTOWA 15.

W maju w kołobrzeskiej Przystani Kultury ZAJA odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa pod hasłem BAŁABUCHY. Malarstwo oraz prace rysunkowe artystki charakteryzuje intensywny kolor,ekspresja oraz lekko psychodeliczny styl. Kilka jej obrazów można podziwiać w wydaniu Oficyny Kołobrzeskich Poetów z grudnia 2023 roku.

Tematyka twórczości Alicji ma bardzo osobisty wymiar. Na płótnach pojawiają się bliskie malarce osoby i zwierzęta, pejzaże morskie, pokazy mody,czy przestrzenie, w których tworzy. Motywem przewodnim jej twórczości jest kolor, który dodaje artystce energii oraz pomaga przezwyciężyć życiowe trudności. Na obrazach często pojawiają się też ubrania, zaprojektowane i stworzone przez Alicję,a zatem następuje dialog, łączący różne dziedziny sztuki. W swoich stylizacjach lubi lawirować pomiędzy modą użytkową a sztuką. Głównym medium jest ubiór dziany, fascynują ją struktury różnych splotów dziewiarskich oraz wielobarwne żakardy.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt