Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Jak co roku w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta odbyła się uroczysta gala z tej okazji. Trzy, specjalnie na tą okoliczność zaprojektowane i wykonane statuetki (kołobrzeskie Mariany) powędrowały do rąk laureatów wybranych spośród wielu zgłoszeń przez Kapitułę.

- Dzisiaj, w Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, dziękuję wszystkim kołobrzeskim wolontariuszom za nieocenioną pracę, dobrą energię i gorące serca. Jesteście bohaterami naszego miasta. Podczas trzeciej już Gali Wolontariatu wyróżniliśmy tych, którzy szczególnie wyróżnili się w tym roku – mówiła prezydent Anna Mieczkowska.

W kategorii indywidualnej statuetka trafiła do Izabella Stefanowicz za pracę na rzecz osób niewidomych i słabowidzących, w kategorii grupowej do wolontariuszy kołobrzeskiego Hospicjum, a Grand Prix do PCK Kołobrzeg.

Galę uświetnił koncert Macieja Zakościelnego, który, wraz z zespołem wprowadził gości w wyśmienite nastroje, wykonując klasyczne utwory w jazzowych interpretacjach.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt