Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Już we wtorek 14. listopada o godzinie 19. w Klubie Muzycznym Centrala wystąpi UŽ JSME DOMA i BARAKA FACE JUNTA.

UŽ JSME DOMA to legenda czeskiego undergroundu i światowego post-punka. W krainie Hrabala i Rumcajsa można by ustawić gdzieś między Kultem a Voo Voo - jednocześnie są o wiele bardziej rozpoznawalni na świecie od wymienionych wykonawców – w ich dyskografii są płyty wydane w USA, Japonii, Kanadzie, Francji, Polsce – i oczywiście w Czechach. Od 1987 roku wydali kilkanaście albumów, nagrywali z orkiestrą, chórem, tworzyli muzykę do filmów, a ostatnie zdecydowali się na materiał dla dzieci towarzyszący spektaklowi lalkarskiego teatru ”Buchty a loutky” z czeskiej Pragi. Po ponad TYSIĄCU występów na żywo, w tym ponad stu w Ameryce Północnej, Australii i Japonii, kilkudziesięciu koncertach w Polsce, a nawet kilku występach na Spitzbergenie mają szansę zaprezentować się nowotarskiej publiczności. UJD ma na koncie współpracę z tajemniczymi kalifornijskimi awangardowcami z THE RESIDENTS, japońskim RUINS, dzielili scenę m.in. z PERE UBU, NAKED CITY, MR BUNGLE, THE EX. W Polsce u ich boku można było zobaczyć choćby rozpoczynający karierę zespół LAO CHE, czy MITCH AND MITCH.

Formacja BARAKA FACE JUNTA powstała w 2009 roku na gruzach zespołów STRACONY i Via Media, w wyniku złości, frustracji, bezradności, smutku i miłości. Muzycy o sobie piszą tak:

W obliczu największej katastrofy, gdzie miliardy ludzi głodują, kolejne gatunki wymierają, a globalne ocieplenie zbiera żniwo, gdy niesymetryczność podziału klas osiągnęła już poziom absurdu, junta wkracza do naszych domów, do szkół naszych dzieci. Powoli ale systematycznie wychodząc poza margines wszelakich norm. Świadomie zapraszana, serdecznie witana, wpełza do instytucji publicznych i pozarządowych. Z błogosławieństwem hierarchów kościoła i namaszczeniem polityków, brunatna maź wlewa się w umysły. Wypełnia pustkę, jednoczy masy. Przeraża. A w tym wszystkim my, pogubieni, zakochani, sfrustrowani z obawą patrzymy na przyszłość naszą i kolejnych pokoleń. Błogosławiona (Baraka) twarz (Face) reżimu (Junta) pozornie bawi absurdem, irracjonalnością. Populistycznie, z aprobatą elektoratu, za wroga obrała sobie indywidualność, kobiety, przyrodę, życie. Budowana na kulcie siły i nienawiści, jej moc przeraża zasięgiem, prawie tak mocno jak społeczna ignorancja i pobłażanie upartyjnionego wymiaru sprawiedliwości. Projekt BFJ nie jest odpowiedzią. Bo jej nie znamy. Jest wypadkową, skłania do refleksji. Nas motywuje do działania.

Bilety w cenie 40 PLN do nabycia przed koncertem.

Młodzież do 18 lat - wstęp wolny!

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt