Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Zapraszamy serdecznie na koncert poświęcony jest powstałemu w drugiej połowie lat 70-tych minionego stulecia stylowi muzycznemu, jakim jest Smooth Jazz (w tłumaczeniu gładki, łagodny jazz).

Jest to typ muzyki, który łączy ze sobą instrumenty tradycyjnie kojarzone z jazzem (jak właśnie saksofon) oraz takie style muzyczne jak funk, pop i rhytm & blues. Podobnie jak w muzyce jazzowej często zawiera także element improwizacji. Podczas koncertu Czesław Zdrojewski wykonana utwory z repertuaru czołowych reprezentantów gatunku smooth jazz, grających na saksofonie, takich, jak: David Sanborn, Eric Marienthal, Gerald Albright, Grover Washington Jr, Dave Koz, Mindi Abair i znana dobrze w Polsce holenderska saksofonistka, Candy Dulfer.

Zaprezentowany zostanie także jeden z największych przebojów legendarnego zespołu Spyro Gyra – Morning Dance.

Czesław Zdrojewski to muzyk multiinstrumentalista (saksofon, flet poprzeczny, gitary) i pedagog, Licentiate of the London College of Music oraz absolwent PSM II st. w klasie saksofonu. Występował i nagrywał ze znanymi artystami w Polsce i za granicą (m. in. Krystyna Prońko, Henryk Miśkiewicz, Rowan J Parker, Julian Sanchez). Były członek Big-Bandu Koszalin, pod kierownictwem prof. Leszka Kułakowskiego z Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Koncert odbędzie się 6 lipca o godzinie 20.30. Wstęp wolny.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt