Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Jeśli wśród Was ktoś komu trzeba przedstawić artystę, który pojawi się na adebarowej scenie w sobotę, 20. kwietnia o godz. 20:00, to służymy pomocą:

Wojtek Mazolewski to urodzony w Polsce kontrabasista, basista i kompozytor, twórca i lider projektów: Wojtek Mazolewski Quintet, Pink Freud, Yugen, Bassisters Orchestra, Paralaksa, a także współpracownik światowych sław (m.in. Dennis Gonzales, Tim Berne, John Zorn, Peter Kowald) oraz rodzimych gwiazd (m.in.: Tomasz Stańko, Tymon Tymański, Jerzy Mazzoll, Mikołaj Trzaska, Wojtek Waglewski, John Porter, Fisz, Emade, Marcin Masecki).

Artysta przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Jego twórczość to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą. Wojtek Mazolewski definiuje muzykę na swój własny sposób, jednocześnie podkreśla jej uniwersalną moc: „Muzyka to abstrakcyjne przesłanie, pełne energii i siły, które możesz interpretować według własnego uznania. Z tego przesłania weź wszystko, co Ci odpowiada.”

Zdaniem wielu krytyków jego muzyczne działania dały początek boomu polskiej muzyki jazzowej na początku XXI wieku, a niekonwencjonalna – jak na warunki sceny rodzimego jazzu – aktywność wpłynęła na nową lokalizację tego gatunku muzycznego w świadomości przede wszystkim młodego słuchacza. Jeszcze inni twierdzą, że jako jeden z pierwszych „oswoił” jazz i wprowadził go na listy przebojów, telewizyjne ekrany oraz łamy prasy popularnej (Culture.pl).

Bilety w cenie 30 (norm.) / 20 (ulg.) do zakupienia w dniu koncertu od godz. 19:00.

Zapraszamy serdecznie.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt