Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska serdecznie zaprasza na Piknik Morski i Noc Świętojańską w ramach obchodów Kołobrzeskiego Święta Morza 2024, który odbędzie się 22 czerwca 2024 r. w porcie jachtowym w Kołobrzegu.

Rozpoczniemy uroczystością wręczenia „Błękitnych Flag” dla miasta Kołobrzeg, czyli międzynarodowych certyfikatów przyznawanych tylko najlepszym plażom i marinom na świecie. Program wydarzenia:

Piknik Morski – godz. 12:00 do 15:00, Port Jachtowy

Strefa morskiego rękodzieła, gdzie najmłodsze wilczki morskie stworzą unikalne widokówki, ale nie zabraknie też morskich potworów!

Strefa pirackiej tężyzny, czyli zawody sportowe związane oczywiście z morzem. Ale bez obaw – nikt nie będzie mokry! Strefa gier i zabaw, malowanie twarzy, bańki mydlane, balonowe kreacje. Na wszystkich chcących się wyskakać czekać będą dmuchańce.

Słodka strefa: lody, wata cukrowa Foodtrucki

Strefa Live cooking, czyli gotowanie na żywo. Szef kuchni przygotuje morskie pyszności na Państwa oczach, opowie i pokaże wszystkie etapy przyrządzania potraw. Przekonacie się jak wspaniałe zastosowania ma kołobrzeska solanka. To doskonała okazja do spróbowania nowych smaków i „złowienia” przepysznych przepisów. Para przezabawnych klaunów Kulka i Kulek, czyli Klauni Kulki z programem „Piraci – podwodny świat”. Gwarantują mnóstwo dobrej zabawy oraz prześmiesznych żartów, które doprowadzą każdego do pęknięcia...ze śmiechu.

O morskie muzyczne brzmienia zadbają:

godz. 12:15 – 12:30 Występ zespołu „Keja” - uczniowie Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu

godz. 12:30–13:30 Familijny koncert piosenek nadmorskich, okraszony anegdotami związanymi z morzem, w wykonaniu multiinstrumentalisty i wokalisty w jednym. W tej roli Krzysztof Grabowski, czyli Bosman Pudełko, laureat wielu konkursów wokalnych, uczestnik festiwali morskich.

Godz. 13:30 – 14:15 Bolko Służewski z zespołem. do Kołobrzegu przyjechał z Wrocławia. Z wykształcenia pedagog, instruktor teatralny oraz arteterapeuta. Z zawodu marynarz i kompozytor piosenek - nie tylko „morskich”. Laureat wielu festiwali szantowych oraz nagród literackich. Autor programów radiowych o profilu marynistycznym, a także nauczyciel gry na ukulele i harmonijce ustnej dla dzieci.

godz. 14:15 – 15:00 Koncert zespołu Zrefowani. W ich repertuarze, oprócz piosenek autorskich, znajdziecie znane wszystkim żeglarskie standardy jak i zapomniane już piosenki. Grają z folkowym zacięciem, szczególnie upodobali sobie irlandzkie melodie i pieśni, natomiast chętnie sięgają również po muzykę z innych części świata, chociażby z Bretanii czy Macedonii. Każdy ich koncert to prawdziwa muzyczna mieszanka. Zrefowani porwą Was do szalonego tańca, dodadzą sporą dawkę humoru, ale będzie i czas na łzę wzruszenia. Jeńców nie biorą! Dodatkowo miłośnicy morskich przygód będą mogli skorzystać z bezpłatnych rejsów portowym tramwajem wodnym oraz kutrem wycieczkowym „Utryp”.

Sportowe emocje zapewni nam Kołobrzeska Grupa Regatowa, która zaprasza optymistycznie nastawione żeglarki i żeglarzy do udziału w III Optymistycznych Regatach Morskich.

Noc Świętojańska – godz. 20:00 do 23:00, Port Jachtowy

O folkowe klimaty zadbają dwa świetne zespoły muzyczne - Rzepczyno i Kurna Chata. Nie zabraknie też żywiołu ognia – grupa Febris szykuje dla Was Fireshow! Zapewniamy gorącą atmosferę i świetną zabawę. Zapraszamy serdecznie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt