Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Zapraszamy młodzież ostatnich klas szkół podstawowych (klasy 7-8) i szkół średnich do udziału w grze terenowej „Szmaragd Europy”.

Organizatorem gry jest Sekretariat do Spraw Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego prowadzący punkt EUROPE DIRECT Szczecin. Jest to gra edukacyjna, która w ciekawy sposób poszerza wiedzę dotyczącą ochrony bioróżnorodności w Unii Europejskiej. Trzy najlepsze drużyny otrzymają nagrody. Gra wpisuje się w działania związane z naszym startem w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku.

Zgłoszenie należy wysłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Powinno ono zawierać następujące dane osób wchodzących w skład drużyny: imię i nazwisko kapitana, imiona i nazwiska pozostałych członków, e-mail, numer telefonu kontaktowego jednego z członków drużyny. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 20 kwietnia lub do wyczerpania liczby miejsc w grze (nie więcej niż 80 osób łącznie).

Gra przeprowadzona zostanie dnia 23 kwietnia w godzinach 11:00 do 12:30. Punkt startowy i finałowy znajdować się będą na promenadzie przed wejściem na molo. Odbiór kart do gry przez drużyny będzie możliwy od godz. 10:40 do 10:55.

Podstawowe zasady

Gra rozpoczyna się dokładnie o godzinie 11:00. Od tej godziny liczony jest czas wykonywania zadań, jednakowy dla każdej drużyny. Do wykonania są cztery zadania stacjonarne, których przebieg kontrolowany jest przez animatorów. Kolejność wykonywania zadań na trasie jest dowolna. W przypadku, gdy na wykonanie zadania czeka już inna drużyna, decyzja o szukaniu następnego punktu lub też o pozostaniu w kolejce należy wyłącznie do drużyny. W kolejce do wykonania zadania należy zachować dystans co najmniej 2 m od innych drużyn. Przynajmniej jedna osoba w grupie powinna mieć telefon komórkowy z dostępem do Internetu.

Każda z drużyn składa się od 2 do 4 osób. Minimalny wiek uczestników to 12 lat. Przynajmniej 1 osoba w każdej drużynie musi być pełnoletnia. W przypadku szkolnych grup zorganizowanych, w skład których wchodzą osoby niepełnoletnie, istnieje możliwość zgłoszenia jednego opiekuna (nauczyciela), jako kapitana kilku drużyn. Zachęcamy, aby nauczyciele zgłaszali całe klasy nie tylko pojedyncze zespoły. Każdy pełnoletni uczestnik w momencie odbioru karty do gry powinien przedłożyć w punkcie startowym podpisany załącznik numer 1 regulaminu – zgodę na przetwarzanie wizerunku za każdą osobę w swojej drużynie.

Najpóźniej o godzinie 12.30 przewidziane jest wręczenie nagród zwycięzcom.

Udział w grze jest bezpłatny.

Szczegółowy regulamin w załącznikach.


Downloads:
odt-19REGULAMIN - gra terenowa "Szmaragd Europy"
Data-19poniedziałek, 08 kwiecień 2024 14:28
Wielkość pliku-19 26.25 KB
Pobierz-19 65

docx-20Zgoda - osoba pełnoletnia - gra terenowa "Szmaragd Europy"
Data-20poniedziałek, 08 kwiecień 2024 14:29
Wielkość pliku-20 17.33 KB
Pobierz-20 61

docx-21Zgoda rodzica - niepełnoletnia osoba - gra terenowa "Szmaragd Europy"
Data-21poniedziałek, 08 kwiecień 2024 14:30
Wielkość pliku-21 18.11 KB
Pobierz-21 48

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt