Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W piwnicach kołobrzeskiego ratusza odbyła się konferencja tematyczno – naukowa, organizowana przez fundację „Skryptorium”.

Niesamowita dawka wiedzy, ciekawi prelegenci i zainteresowanie widzów transmisją na żywo to jedne z najważniejszych efektów spotkania. Partnerem wydarzenia było Pomorze Zachodnie.  

W pierwszej części prezes fundacji „Skryptorium” Żaneta Czerwińska podsumowała niespełna dwuletnią akcję, którą prowadziła fundacja, a która dotyczyła oczyszczania plaż i terenów przyległych. Widzowie oraz zgromadzeni mogli zobaczyć efekty tej akcji, zabytki i pamiątki historyczne przekazane do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Dane liczbowe podsumowujące te działania wywarły duże wrażenie na obecnych.

W kolejnej części właściciel Muzeum Patria Colbergiensis Robert Maziarz opowiedział o  najstarszym znalezisku, jakim była radlica z okresu neolitu. Mówca skupił się na jej znaczeniu dla regionu powiatu kołobrzeskiego i dla jego historii. 

Kolejna, ostatnia część spotkania to wykład naukowy pt. „Z Gostynia pod Kołobrzeg. Kampania 1761 roku”, który przygotował i poprowadził Damian Płowy, historyk wojskowości. Wykład zawierał wiele informacji historycznych, dat, dotyczących wydarzeń z okresu Wojny Siedmioletniej i do niej nawiązujących.

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego. 

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt