Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

65 artystek i artystów z 9 krajów z Europy i Azji, 33 czytania w ramach 12 głównych wydarzeń, 3 wieczorne koncerty, debaty oraz rozmowy i finał z wręczeniem festiwalowych nagród w ramach sceny na plaży, a także 260 godzin zajęć w 30 pracowniach warsztatowych, szkoleniowych i edukacyjnych z udziałem blisko 400 uczestniczek oraz uczestników.

Tak w pigułce prezentuje się 29. edycja TransPortu Literackiego, który pod hasłem „Przyszłość literatury" odbędzie się między 6 a 9 czerwca w Kołobrzegu. Jako gościni specjalna wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie poetek – Hiromi ITŌ z Japonii.

Festiwalowa publiczność będzie miała okazję poznać twórczość 7 autorek i autorów z „Nowego europejskiego kanonu literackiego" (Rūta BRIEDE, Rumena BUŽAROVSKA, Hiromi ITŌ, Dimityr KENAROW, Lisa KRÄNZLER, Doireann NÍ GHRÍOFA, Bjørn RASMUSSEN, Ieva TOLEIKYTĖ).

Wśród polskich autorów i autorek m.in.: Justyna BARGIELSKA, Julia FIEDORCZUK, Roman HONET, Inga IWASIÓW, Jerzy JARNIEWICZ, Eliza KĄCKA, Barbara KLICKA, Małgorzata LEBDA, Joanna MUELLER, Edward PASEWICZ, Kira PIETREK, Jakub PSZONIAK, Joanna ROSZAK, Katarzyna SZAULIŃSKA, Julia SZYCHOWIAK, Antonina TOSIEK, Grzegorz WRÓBLEWSKI. Oprawę muzyczną zapewni Malina MIDERA. O koncertowe doznania zadbają MIDI 4, Tymek PAPIOR i PIN PARK.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt