Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta odbyła się konferencja „I Sea You” poświęcona naszym finałowym staraniom o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku.

Konferencję przygotowaną przez Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji otworzyła Ilona Grędas-Wójtowicz, zastępca prezydenta do spraw społecznych. Następnie Hugo de Greef wygłosił wykład „ESK - szansa i nadzieja czy rozczarowanie?" Nasz pierwszy prelegent to dyrektor generalny Europejskiej Stolicy Kultury w Brugii 2002 i dyrektor artystyczny Brukseli 2000.

Pierwszy panel dyskusyjny pod tytułem „ESK kiedyś i dziś" poprowadziła Dominika Kawalerowicz, dyrektor Wrocławskiego Instytutu Kultury. Wśród panelistów znaleźli się dr hab. prof. UJ Bożena Gierat - Bieroń, związana z gdańską kulturą Aleksandra Szymańska oraz promotor innowacji w zarządzaniu politykami publicznymi Artur Celiński.

Po krótkiej przerwie rozpoczął się drugi panel dyskusyjny ”I SEA YOU Kołobrzeg 2024-2029”. Panel poprowadził Michał Merczyński, dyrektor programowy Kołobrzeskiego Instytutu Kultury i Promocji. Kolejni rozmówcy to zastępca prezydenta do spraw społecznych lIona Grędas - Wojtowicz, pisarka i teatrolożka specjalizująca się w powieści historycznej Elżbieta Cherezińska, pisarz, reżyser i animator działań międzykulturowych Krzysztof Czyżewski, kierownik Laboratorium Kultury Adebar Krzysztof Landsberg i jeden z autorów kołobrzeskiego wniosku konkursowego Rafał Kolikow.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt