Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W ramach projektu „Śladami bursztynowego szlaku” Szkoła Podstawowa nr 4 włączyła się w organizację Kołobrzeskiego Dnia Dorsza.

Jest to jedna z imprez promujących nasze miasto w konkursie na Europejską Stolicę Kultury 2029. Cała społeczność aktywnie włączyła się w różnorodne wydarzenia.

Klasy I – III w przepięknych strojach nawiązujących do tematyki morskiej przygotowały szanty, zagadki marynistyczne oraz wspólne tańce marynarskie. Klasy IV i V rywalizowały w pełnych emocji konkurencjach sportowych. Natomiast klasy VI – VIII wzięły udział w ciekawym spotkaniu z przedstawicielami morskich zawodów: kapitanem żeglugi wielkiej Bartłomiejem Romańskim, rybakiem mechanikiem Januszem Podolskim oraz rybakiem elektromechanikiem Ludomirem Adamem Sobotyńskim. A wszystko oczywiście w morskim klimacie.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko stemplowania toreb. Pieczątki z motywami marynistycznymi oraz odwołującymi się do Europejskiej Stolicy Kultury 2029 zostały przygotowane na drukarkach 3D zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt