Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Zapraszamy serdecznie na drugą edycję wyjątkowego wydarzenia - "Ogrody Kobiet" w Bibliotece Ogrody.

To niezwykłe spotkania dedykowane kobietom, pełne inspiracji, twórczości i wspólnego dzielenia się doświadczeniami. W trakcie "Ogrodów Kobiet" odbędą się spotkania autorskie, gdzie wyjątkowe kobiety podzielą się swoimi historiami i przemyśleniami. Dodatkowo, zaplanowano warsztaty artystyczne, które pozwolą odkryć kreatywność każdej uczestniczki. Panele dyskusyjne stanowią doskonałą okazję do wymiany myśli i poglądów na tematy ważne dla kobiet. Całe wydarzenie będzie trwało przez cały marzec, oferując obfity program pełen inspirujących wydarzeń. "Ogrody Kobiet" to nie tylko okazja do poszerzenia horyzontów, ale także do znalezienia przestrzeni dla siebie w towarzystwie równie silnych i inspirujących kobiet.

Szczegółowy program:

01.03. (piątek) godz. 17:00

Tradycje słowiańskie w życiu współczesnej kobiety. Spotkanie z Tatianą Potapową-Ławińską

Rola i postrzeganie kobiety jako Matki-Bogini-Wyroczni oraz związek kobiety z mężczyzną w tradycji słowiańskiej. Tatiana Antonina Potapowa-Ławińska - instruktorka Gimnastyki i Tradycji Słowiańskiej, założycielka szkoły „Rodołada". Tradycja Rodzimowierców jest mocno zakorzeniona w jej rodzinie, a Kobiety od pokoleń były Uzdrowicielkami. Holistyczne podejście do ciała jest największą pasją Tatiany, jako choreografka, tancerka i nauczycielka jogi, stara się łączyć wiedzę o ciele fizycznym i energetycznym Człowieka. Jak głosi Tradycja naszych Przodków Ciało Umysł i Duch są nierozłączne. Jesteśmy Makro i Mikrokosmosem jednocześnie. Razem z mężem Tadeuszem Ławińskim prowadzi Studio Jogi "Joga Sfera" w Kołobrzegu.

Wstęp wolny.

02.03. (sobota) godz. 12:00

Warsztaty – Słowiańska Lalka Motanka

Legenda głosi, iż pewnego dnia patronka rzemieślników, Bogini Mokosz, zlitowała się nad jedną ze swoich podopiecznych, która zupełnie nie radziła sobie z domowymi obowiązkami. Kobieta ta modliła się do Bogini i prosiła ją o pomoc, a jej prośby zostały wysłuchane. Mądra Mokosz postanowiła podarować jej dodatkową parę rąk, aby ta sprawniej wywiązywała się ze swoich zadań. Niestety, i to nie pomogło... Bogini po chwili zastanowienia podarowała jej kolejną parę rąk, licząc, że to rozwiąże problem. Na próżno, kobieta nadal nie nadążała ze wszystkimi pracami. Mokosz nie poddawała się jednak i co raz to sprawiała jej kolejną parę rąk. Kiedy jednak kobieta została już obdarzona dziesięcioma rękoma i wciąż nie umiała wykonać całej swojej pracy, Mokosz postanowiła, iż pomoże jej w inny sposób. Zabrała jej 4 pary rąk i w zamian podarowała Laleczkę - Strażniczkę - Pomocniczkę, która w szybki i sprawny sposób wykonywała wszystkie te prace, z którymi Kobieta sobie nie radziła. Od tamtej pory, wszystko zaczęło się układać. W nawiązaniu do tej legendy, Słowianki, którym zależało na szybszym i lepszym wykonywaniu ich pracy, zaczęły same tworzyć takie Laleczki Pomocniczki, nazywając je Dziesięciorączkami właśnie. Obecnie jest idealny moment, aby wykonać dla siebie taką specjalną Laleczkę Motankę, która będzie nas wspierała przez cały kolejny rok. Zapraszamy Was do tej przygody ze słowiańskim magicznym rękodziełem. Przez cały proces poprowadzi Was Instruktorka Tatiana Antonina Potapowa-Ławińska - osoba, która nie tylko ma ogromną wiedzę na temat tradycji słowiańskich ale także je praktykuje.

Obowiązują zapisy tel. 504 678 646

Spotkanie poprowadzi Tatiana Antonina Potapowa-Ławińska

09.03. (sobota) godz. 17:00

Spotkanie autorskie Justyna Dżbik-Kluge

Dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podcastów. Zajmuje się tematyką społeczno-kulturalną. „Bezdzietne z wyboru” - nowy reportaż uznanej dziennikarki Justyny Dżbik-Kluge. Pierwsza tak kompleksowa, szczera i wielowymiarowa opowieść o niemacierzyństwie. To rozmowy z kobietami o tym, dlaczego nie chcą mieć dzieci. To refleksje osób ze świata nauki – psycholożki, demografki, ginekologa – na temat tego coraz powszechniejszego zjawiska. Ale przede wszystkim to opowieść o prawie do decydowania o swoim życiu bez poczucia winy za niespełnienie społecznych oczekiwań.

Obowiązują wejściówki, dostępne od 2.03.2024 w Bibliotece Ogrody.

Spotkanie poprowadzi Paulina Żupaniec.

15.03. (piątek) godz. 17:00

Spotkanie autorskie Joanna Flis

Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień i współuzależnienia, psychoterapeutka systemowa w procesie certyfikacji. Popularyzuje wiedzę na temat zdrowia psychicznego na łamach czasopism, na konferencjach i w mediach. Związana z Uniwersytetem Szczecińskim. Autorka książek, a także twórczyni bijącego rekordy popularności podcastu „Madame Monday – po dorosłemu”. Napisała praktyczny poradnik, który stawia na nogi tu i teraz. Joanna Flis tłumaczy w nim co zrobić z całą psychologiczną wiedzą dotyczącą samopomocowych praktyk, których tak wiele słuchamy w dzisiejszym społeczeństwie. Czym jest życiowa dojrzałość? Stanem czy procesem? Czy jest zależna od wieku?

Obowiązują wejściówki, dostępne od 8.03.2024 w Bibliotece Ogrody.

Spotkanie poprowadzi Paulina Żupaniec.

16.03. (sobota) godz. 12:00

Warsztaty – Kwiaty z krepiny

Pracownia Fiori di Matis, w której Małgosia Matis wykonuje nietuzinkowe dekoracje z kwiatów gigantów oraz jednoczy i wspiera kobiety zaprasza na warsztaty tworzenia kwiatów z krepiny w realistycznym rozmiarze. Przyjdź i rozkwitnijmy razem!

Obowiązują zapisy tel. 504 678 646.

Koszt spotkania: 50 zł.

Spotkanie poprowadzi Fiori di Matis.

23.03. (sobota) godz. 17:00

Kobiece Opowieści

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie poświęcone kobietom - Kobiece Opowieści! Spotkajmy się, aby wspólnie posłuchać inspirujących historii kobiet, wziąć udział w debatach na temat równouprawnienia i roli kobiet w społeczeństwie, oraz zapoznać się z wyjątkowymi produktami i usługami stworzonymi przez kobiety. Nie możesz tego przegapić! Przyjdź i zostań częścią tej inspirującej społeczności kobiet.

Obowiązują wejściówki, dostępne od 16.03.2024 w Bibliotece Ogrody.

Spotkanie poprowadzi Karolina Miller-Milanowska.

Kołobrzeg czeka na Twoją energię! Skontaktuj się z nami

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości.

Zgłoś swój projekt